X
تبلیغات
زولا

اینجا تالش است

شنبه 26 آذر‌ماه سال 1390

به نظر بنده انتخابات در تالش با همه جای ایران متفاوت است.دوباره تکرار میکنم انتخابات در تالش با همه جای ایران متفاوت است و بر این عقیده ام تاکید دارم وبرای گفته ام دلایلی.و این تفاوت به خاطر آب و هوا و موقعیت جغرافیایی وداشتن کوه و جنگل و دریا نیست.

انتخابات در تالش با همه جا متفاوت است چون فقط در شهر تالش اتفاق می افتد که مردم تنها در زمان انتخابات شریف شوند،تنها در شهر تالش کاندیداها نزدیک انتخابات خیر شده و مدرسه و مسجد می سازند.

در شهر تالش با وجود شرکت تاکسی رانی و در اختیار داشتن ساختمانی به زیبایی خانه جوان که فقط نامش متعلق به جوانان است، در دست مدیر شرکت تاکسیرانی  آقای نماینده برای دان وام به رانندگان تاکسی که بعد از سه دوره نمایندگی تازه به یاد آنها افتاده،آنها را به ورزشگاه کشانده تا دعوت به تماشای بازی فوتبالی کند که خود مدیر عامل آن تیم می باشد تا شاید یک ملیون وام که با سود چند درصد پس گرفته می شود دوایی بردردهای بیشمار رانندگان نماید.

در شهر تالش فقط نامزدهای انتخاباتی از چند ماه قبل شروع به تبلیغات می کنند حتی این تبلیغات آنها به مجالس ترحیم نیز کشیده می شود.مجالس ترحیمی که  میزبان کاندیداها و یمین و یسار هایشان است در شرایطی که نه خانواده متوفی آنها را می شناسد و نه کاندیدا آن خانواده را.

فقط در تالش سفره های شام برای جلب نظر مرم هر شب با محتویات ماهی و مرغ، پهن است و طالب مردم.

فقط در تالش، تهران نشینان که در مشکلات و سختی ها در تالش دیده نشده اند میل رفتن به بهارستان آنها را به تالش می کشاند.

در تالش هر شخصی که کارشناسی ارشد دارد و یا ندارد وارد انتخابات شده و خود را برنده می داند و به هیچ وجه راضی به کنار کشیدن به سود دیگری نیست،در تالش است که کاندیدایی که دوره قبل از 153 هزار رای فقط چند صد رای کسب کرده دوباره قصد شرکت در انتخابات را دارد.

فقط در تالش است که نماینده ای به خاطر رد صلاحیت شدن محبوبیت پیدا میکند و مردم در این انتظارند تا به شخص مورد حمایت او رای دهند.در تالش است که مردم از نماینده انتظار کشیدن آب و گاز و آسفالت کردن خیابان را دارندو برای این کار از وی تقدیر میکنند و برایش پرده می نویسند.

تنها در تالش بود که بعد از گذشت دو دوره از عملکرد نماینده دکترایی که در ضمینه جامعه شناسی تحصیل کرده،وسالها در کنار مردم بوده بازهم از نماینده حمایت کرد در شرایطی که نزدیک به 70 % مردم در آن دوره به نماینده رای ندادند و همان یار قدیم نماینده این بارقصد دارد در مقابل او بایستد و از مردمی یاری می خواهد که دردوره پیش مقابل 104 هزار نفر از آنان ایستاد.

در تالش است که همه ذوق رسیدن زمان انتخابات را دارند در شرایطی که وقتی من از همکلاسی فومنی خود راجع به انتخابات و وضعیت بهروزی فر(فرماندار سابق تالش که قصد شرکت در انتخابات آن حوزه را دارد) می پرسم اعلام بی اطلاعی می کند در شرایطی که حتی کودکان تالشی که به سن قانونی برای رای دادن نرسیده اند منتظر تایید صلاحیت ها هستند و در ذهنشان انتخابات تالش را تحلیل می کنند.

در تالش است که کاندیدایی که دوره پیش خود را برنده انتخابات می دانست و به مردم قول داده بود حق آنها را بگیرد و در صورتی که این کار را نکند از تالش خواهد رفت،دوباره قصد شرکت در انتخابات را دارد.

در تالش است که کسی برای شورای شهر رای کافی نمی آورد و خود را نامزد انتخابات مجلس میکند.

این ها همه در تالش است و در هیچ جای دیگر نیست،پس با این وجود انتخابات تالش با همه جا متفاوت است مردم تالش آگاه باشید و درست انتخاب کنید.

 به امید پیروزی مردم تالش در 13 اسفند با انتخاب فردی لایق.